PŘIROZENÝ POHYB JE ZÁKLAD

Dnes jsem byla v posilovně svědkem zajímavé situace: maminka s 6-ti až 7-mi letou dcerkou přišly do sálu (pominu, že takto malé děti mají povětšinou vstup zakázán). Holčička se evidentně nudila, takže odbíhala od přidělené tašky s hračkami a snažila se přinutit mamku ke hře „Chyť si mě!“.

Máma neměla moc na výběr, takže holčičku přiběhla „vrátit“ na určené místo, a pak rychle na 2 min. na stepper a znova!

Naprosto chápu snahu zacvičit si, jak to jen jde. Ale tak jsem si říkala, zda by procházka a třeba hra na honěnou v parku s holčičkou nebyla lepší, a v podstatě i fyzicky vydatnější.

Přivedlo mě to opět k myšlence, že jsme občas jako ty myšky v kolečku, co běhají stále dokola, protože jim moc pohybu v krabici jinak nenabízíme. Nic proti posilovně (sama ráda cvičím) ani běhátkům apod. Pokud je venku opravdu zima a nejsem otužilý běžec apod., mají rozhodně svá opodstatnění, ale myslím, že zapomínáme na důležitost přirozeného pohybu.

Pokud pracujeme u PC nebo máme jiné sedavé zaměstnání, navíc jezdíme do práce autem a myslíme si, že nás 2x týdně hodinka zumby nebo 25 minut na stepperu („Činky ne. Proboha, ještě by mi narostly svaly!!!) vytrhne, tak opravdu ne.

Přitom je to tak jednoduché: místo výtahu choďme po schodech, pokud můžeme, pojďme nakoupit pěšky, na hodinu pilates můžeme třeba přiběhnout a s dětmi prostě pojďme do lesa nebo do parku. Venčit pejsky můžeme taky mnohem déle, než 10 min. kolem paneláku. Stačí si jen najít vhodnou trasu třeba kolem vody, a věřte mi, že maminky s dětmi, které chodí na hřiště za panelákem, a váš pes to ocení :-).

Pokud potřebujete motivaci k úklidovým pracím (já rozhodně), tak vězte, že třeba takové mytí oken má energetický výdej jako aerobic nižší intenzity.

Takže příště, až si budete chtít pokecat s kámoškami (další skupinka při mé návštěvě posilovny), běžte raději na procházku a nebo si naplánujte výlet na kolech. Zacvičit si můžete sama a nebo ještě lépe s trenérem. Využijete svůj čas lépe.

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *