NOPÁL – BOŽSKÁ ROSTLINA

Po nějaké době usedlého vaření bez nápadu a jakékoliv invence jsem pocítila vnuknutí sejít se se svou úžasnou kamarádkou, která je opravdu „božskou“ kuchařkou. Vyrazily jsme na dopolední dýchánek s její dcerkou na hřiště, a při té příležitosti jsem kromě receptu na raw čokoládu (viz. níže) objevila další  „Dobrou zemi“ zdravých potravin.

opuncie_01Okusily jsme výborný jahelník a taky nopálový čaj, který byl chuťově výborný a osvěžující. Po troše pátrání jsem zjistila, že nopál je stará dobrá opuncie (HA – objev blondýny…)

Trochu více info o kaktusu opuncie:

cactaceous fig isolated on white backgroundOvoce – plod opuncie se konzumuje syrový i upravovaný v podobě džusů, džemů, přidává se do různých cukrovinek, do čajových směsí nebo se z něj vyrábí tekuté sladidlo.
Mouka – ze sušené mleté opuncie se peče nopálový chleba, vhodný při dietách.

Vláknina a slizovité látky obsažené v nopálu mají souvislost s dobrým stavem trávicího traktu. Významný je i obsah berberinu (alkaloid, který příznivě stimuluje játra a má i pozitivní efekt na nervovou soustavu. V nadměrném množství ovšem zdraví škodí – takže pozor na jakékoliv domácí pokusy o přípravu „léčivých doplňků stravy).

Nopál obsahuje železo, vápník, draslík, hořčík, a další minerály a vitamíny (vysoký obsah vitamínů B a C), velké množství pektinů, , až 15% vlákniny a především 17 různých aminokyselin.
Nopál má velmi nízkou kalorickou hodnotu.
Léčebné působení nopálu  je velmi široké včetně snižování hladiny cukrů a tuků v krvi.

Máte nějaké tipy a recepty s opuncií (nopálem)?

Sladká tečka na závěr:
Rozmixujeme 2 zralé banány, 1 zralé avokádo,  3 lžíce kakaa (raw) a 3 lžíce rozpuštěného kokosového oleje. Vychladíme v lednici a dobrou chuť…

raw_coko_2

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *